niedziela, 4 września 2016

6 urodziny Adasia

W ubiegłą sobotę Adaś obchodził swoje szóste urodziny.
Kiedy to minęło?
Tym razem zero wspomnień, sama teraźniejszość. Najprawdopodobniej dlatego, że urodziny Adasia wypadły w sobotę i przyjęcie urodzinowe odbyło się tego samego dnia.
Ostatnio tradycją już się stało, że gdy tylko wracamy z wakacji, Adaś zaczyna przygotowywać przyjęcie urodzinowe. Adasiowe szykowanie przyjęcia polega na ozdabianiu pokoju balonikami i napisem (rok temu na wakacjach byliśmy w lipcu, więc balony w salonie mieliśmy dłuuugo ;) 
Poniżej efekt tegorocznych działań. Pomoc ze strony rodziców była, rzecz jasna, ale naprawdę wkład Adasia był ogromny (wspólne z tatą drukowanie literek, dziurkowanie, pomaganie przy nawlekaniu...a najlepsze było to, że jak mówiłam "teraz literka A" to Adaś przynosił odpowiednią!)


Sześcioletni Adaś rośnie jak na drożdżach. Powoli goni wzrostem rówieśników. Dopiero teraz odkrywam, jak to jest, kiedy dziecko wyrasta - z ubrań, z butów. Przede wszystkim z butów. Nasza nowa rzeczywistość. Przez sześć lat nie wiedziałam, co to znaczy wymiana dziecięcej garderoby i że nadchodzi ten moment, kiedy wszystkie po kolei spodnie okazują się za krótkie. Ja wręcz czasami chciałam, żeby któreś spodnie okazały się za krótkie - bo już czekały nowe, większe.
Sześcioletni Adaś potrafi jeździć na rowerze bez bocznych kółek. To jest właśnie to, o czym miałam napisać i ciągle nie było kiedy. Brawo Adaś! Okazał się lepszy niż mama - bo ja posiadłam tę umiejętność w wieku lat siedmiu, z wielkim wysiłkiem i po jakiś czterech latach nauki :P 
Poza tym Adaś zaczyna wykazywać zainteresowanie literkami. Nie czyta jeszcze, ale to zainteresowanie uważam za bardzo dobry wstęp do nauki czytania. Jak większość chłopców lubi piłkę nożną - efekt Euro2016, oraz zupełnie indywidualnie, po adasiowemu, uwielbia nagrywać i oglądać przejeżdżające pociągi. 
Nauczył się też w tym roku budować z klocków Lego i nawet potrafi zająć się tym sam kilka minut. Jeszcze rok temu uważałam opowieści o tym, jak rówieśnicy Adasia budują z kloców samodzielnie nawet godzinę czy dwie, za opowieści z odległej planety. Abstrakcję totalną. Tymczasem dziś, prawie prawie, mamy to samo!
Sześcioletni Adaś zaczyna po rak kolejny przedszkolną zerówkę. Gdyby nie reforma reformy systemu edukacji, to kilka dni po skończeniu sześciu lat Adaś poszedłby do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Obecnie ogromnie się jednak cieszę, że zostaje kolejny rok w przedszkolu.3 komentarze:

 1. Adasiu wielu radości, spełnionych marzeń z okazji szóstych urodzin. Gratulację z powodu rowerka ( mój syn też w tym roku osiągnął ten sukces. Jeszcze chwiejnie bardzo, ale jeździ, a ma siedem lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W imieniu Adasia dziękuję :)
   A umiejętność jazdy na rowerze to jest coś. Brawo również dla Was!

   Usuń
 2. Dziękuję. A czy możesz napisać, czy Adaś przestał gryźć? U nas minęły kolejne wakacje podczas których synek nie gryzł. Niestety powrót do szkoły równa się powrotowi do gryzienia.

  OdpowiedzUsuń